A MEDINER Kft. 253,85 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyert a Innovációs és Technológiai Minisztérium Nemzeti Kutatási Fejlesztési és Innovációs Alapból nyújtott támogatásával, a „PIACVEZÉRELT KUTATÁS-FEJLESZTÉSI ÉS INNOVÁCIÓS PROJEKTEK TÁMOGATÁSA
KÓDSZÁM: 2020-1.1.2-PIACI KFI” című pályázati kiíráson. A 423,08 millió forint összköltségű projekt végrehajtásával egy olyan számítógépes program és/vagy telefonos applikáció került kifejlesztésre, mely az algoritmus segítségével képes a köröm morfológiai vagy funkcionális elváltozásainak vizsgálata alapján a szervezet vitamin és/vagy ásványi anyag szintjének eltéréseire következtetni.
A MEDINER Kft. a 2020-1.1.2-PIACI-KFI-2021-00178 azonosító számú pályázat nyerteseként, a projektet a kiírás követelményeinek és saját vállalásainak megfelelően hajtotta végre. A projekt kivitelezéséhez 40 %-os önerőt, azaz 169,23 millió forintot biztosított. A beruházás befejezési dátuma: 2023. szeptember 30.
A fejlesztés során igazolásra került, hogy a köröm morfológiai vagy funkcionális elváltozásainak hátterében kimutatható a szervezet ásványi anyag és/vagy vitamin ellátottságának eltérése. Cél volt továbbá, hogy a már meglévő, szabadalmi eljárás alatt álló mérési módszer, kiegészítve két 3D mérési módszerrel (mérési elv kidolgozása, mérőműszer kiegészítése, feldolgozási eljárás kutatása, fejlesztése) klinikailag validált, laboratóriumi evidencián alapuló képi vitamin és nyomelem köröm adatbázis jöjjön létre, ez sikerült. Meghatározásra került a szervezet ásványi anyag és/vagy vitamin ellátottságának eltérése következtében kialakuló morfológiai vagy funkcionális körömelváltozások jellege. Az így létrehozott adatbázis segítségével különböző meglévő és saját gépi tanuló, diagnosztizáló eljárásokat kerültek kidolgozásra. Továbbá kifejlesztésre került egy algoritmus, mely a köröm morfológiai vagy funkcionális elváltozásainak vizsgálata alapján képes a szervezet vitamin és/vagy ásványi anyag szint eltéréseire következtetni. A projektben szakmai megvalósítóként vett részt a Pécsi Tudományegyetem.
A 2020-1.1.2-PIACI-KFI-2021-00178 számú projekt az Innovációs és Technológiai Minisztérium Nemzeti Kutatási Fejlesztési és Innovációs Alapból nyújtott támogatásával, a 2020-1.1.2-PIACI KFI pályázati program finanszírozásában valósult meg.
VÁLLALATI FOLYAMATMENEDZSMENT KORSZERŰSÍTÉS A MEDINER KFT.-NÉL
A MEDINER Gyógyszerkereskedelmi, Marketing és Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság 3,069 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyert a Széchenyi 2020 keretében megjelent „Vállalati komplex infokommunikációs és mobilfejlesztések, felhőalapú online üzleti szolgáltatások terjesztésének támogatása” című pályázati kiíráson. A 7 674 000 forint összköltségű projekt keretében a korszerű vállalti folyamatmenedzsmentet támogató informatika alkalmazások bevezetése valósult meg. A MEDINER Kft. a GINOP-3.2.2-8-2-4-16 azonosító számú pályázati felhívás nyerteseként, a kiírás követelményeinek megfelelően a projekt kivitelezéséhez 40 %-os támogatásban részesült, összesen 3 069 600 forint összegben.
A beruházás 2018. december 20-án befejezésre került, a pályázat sikeresen lezárult.
A GINOP-3.2.2-8-2-4-16-2017-00562 kódjelű projekt során megvalósuló beruházás a vállalat jelenlegi tevékenységének minőségi javulását idézte elő. Szoftverbeszerzéssel több funkcionális területen, például a humán erőforrás menedzsment, kontrolling és döntéstámogatás, beszerzés, logisztikai terület, internetes megjelenés, illetve a vállalati portál részegységei kerültek fejlesztésre. A projekt magában foglalta a szoftverek szakszerű használatának elsajátításához szükséges oktatást, testreszabást, tesztelést és üzembehelyezést. Célunk az volt, hogy minőségi és komplex szolgáltatásokat nyújtsunk a gyógyszeripar és az egészségügy szereplőknek, aminek elengedhetetlen feltétele a beszerzéshez és logisztikához tartozó folyamatok megfelelő koordinálása, átláthatósága és gördülékeny működése. A választott modulok egymáshoz szorosan kapcsolódnak. Használatukkal folyamataink hatékonyabban működnek, a vállalkozás irányítása átláthatóbb, így működésünk gazdaságosabbá vált.
További információ kérhető az alábbi elérhetőségeken:
Virág Attila, projektvezető
Tel.: 06-30-427-5350
Email: virag.attila@varosokologia.com
2020. április 29.
MEDINER Kft.
SAJTÓKÖZLEMÉNY
VISIONAIL - KÖRÖMBETEGSÉGEK ÉS KÖRÖMELVÁLTOZÁSOK DOKUMENTÁLÁSÁRA ÉS ÉRTÉKELÉSÉRE ALKALMAS AUTOMATA RENDSZER KIFEJLESZTÉSE
A MEDINER Gyógyszerkereskedelmi, Marketing és Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság 175,18 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyert a Széchenyi 2020 keretében megjelent „VISIONAIL - Körömbetegségek és körömelváltozások dokumentálására és értékelésére alkalmas automata rendszer kifejlesztése” című pályázati kiíráson. A 318 513 736 forint összköltségű projekt keretében gyógyászati segédeszköz kifejlesztése valósult meg, mellyel különböző körömbetegségek korai diagnosztikáját, az egyes betegségek differenciáldiagnosztikáját segíti.
A MEDINER Kft. a GINOP-2.1.2-8-1-4-16-2017-00002 projekt azonosító számú pályázat nyerteseként, a kiírás követelményeinek és saját vállalásainak megfelelően A MEDINER Kft. a projekt kivitelezéséhez 13,7 %-os önerőt, azaz 43 636 382 forintot biztosít. A projekt megvalósítás során a kedvezményes hitel összege 99 694 799 Ft. A beruházás befejezési dátuma: 2020. április 30.
A projektben létrejövő új termék/technológia/ prototípus új műszaki, tudományos eredmény kidolgozásával jött létre. A projekt hozzájárult az „Egészséges társadalom és jóléthez”. A projekt ugyanis (többek között) magában foglalja a betegségek megértését, korai diagnózisát, a fejlett orvosi és műszeres terápiákat, klinikai módszereket és az innovatív egészségipari megoldásokat.
A sikeresen kifejlesztett termék neve VISIONAIL, mely a köröm és köröm körüli bőrterület vizsgálatára, a körömelváltozások dokumentálására és analizálására szolgáló eszköz. A kialakítandó eszköz lehetséges felhasználói mind hazai, mind nemzetközi szinten az általános orvosi rendelők, bőrgyógyászati szakrendelők, kórházak, gyógyszer-gyártók és - forgalmazók (pl. klinikai vizsgálat során), lehetnek. Célunk, közép hosszú távon a folyamatos fejlesztés: a különböző felhasználói csoportoknak különböző szoftvereket fejlesszünk ki, (egyénre szabott megoldásokat, mivel különböző igényekkel rendelkeznek). Ezen megoldások már mobileszközökre lennének applikálva mind IOS- mind Android-os formában.
Mivel a projekt során kifejlesztett eszköz és szoftver jelentős újdonságtartalommal bír, ezért cégünk a kísérleti fejlesztést 2020. április 22- én a 311174000-20200422-0955-005325 lajstromszámmal a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalához szabadalomra benyújtotta.
További információ kérhető:
Virág Attila, projektvezető
Tel.: 06-30-427-5350
Email: virag.attila@varosokologia.com
A Mediner Kft. a GINOP-8.3.5-18/B azonosító jelű Mikro-, kis- és középvállalkozások technológiai korszerűsítése célú Hitelprogram keretében 166.000.000 Ft összegű kölcsönt vesz igénybe, forgóeszköz finanszírozás (készletvásárlás, valamint működési költség finanszírozás) céljából.
2021.07.23.
MEDINER Kft.
SAJTÓKÖZLEMÉNY
A KISÜZEMŰ GYÓGYSZERGYÁRTÁS BEVEZETÉSE, MINŐSÉGELLENŐRZŐ DIFFUZIÓS ESZKÖZ BESZERZÉSÉVEL, INGATLAN KORSZERŰSÍTÉSSEL ÉS INFORMÁCIÓS TECHNOLÓGIA FEJLESZTÉSSEL A MEDINER KFT.-NÉL.
A MEDINER Kft. 11.328.009 forint vissza nem térítendő támogatást nyert a Széchenyi 2020 keretprogramban megjelent „GINOP-1.2.8-20 mikro-, kis- és középvállalkozások modern üzleti és termelési kihívásokhoz való alkalmazkodását segítő fejlesztések támogatása” című pályázati kiíráson. A 16 182 984 forint összköltségű projekt végrehajtásával egy olyan diffúziós eszköz került beszerzésre, ami gyógyszerkészítmények hatóanyagtartalmának folyamatos ellenőrzésére alkalmas.
A MEDINER Kft. a GINOP-1.2.8-20-2020-00145 azonosító számú pályázat nyerteseként, a projektet a kiírás követelményeinek és saját vállalásainak megfelelően hajtotta végre. A projekt kivitelezéséhez 30 %-os önerőt, azaz 4 854 895 forintot biztosított, a támogatás intenzitása 70%. A beruházás befejezési dátuma: 2021. május 31.
Megvalósított tevékenységek:
1. Diffúziós labor eszköz. A gyógyszerkészítmények hatóanyagtartalmának folyamatos ellenőrzése, cégszerű működésünk elengedhetetlen feltétel lesz a jövőben, mivel gyógyhatású kozmetikumok gyártását tervezzük.
2. A laboreszköz üzemben tartásához megfelelő körülmények kellenek, emiatt egy 99 m2-es raktárrész felújítására is sor került.
3. A vállalkozásunk hatékony működéséhez bérleti díj támogatásra is sor került.
A bázis létszám feletti vállalást tettünk, mivel a gyógyszerkészítmények kisüzemű gyártási bevezetése a jelenleginél több foglalkoztatottat kíván majd, tehát új munkaköröket és munkahelyeket hozunk létre.
További információ kérhető:
Dévényi Róbert
Tel.: 06-52-535-708
Email: mediner@mediner.hu
A MEDINER Kft. 253, 85 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyert az Innovációs és Technológiai Minisztérium Nemzeti Kutatási Fejlesztési és Innovációs Alapból nyújtott támogatásával, a „PIACVEZÉRELT KUTATÁS-FEJLESZTÉSI ÉS INNOVÁCIÓS PROJEKTEK TÁMOGATÁSA
KÓDSZÁM: 2020-1.1.2-PIACI KFI” című pályázati kiíráson. A 423,08 millió forint összköltségű projekt végrehajtásával egy olyan számítógépes program és/vagy telefonos applikáció kerül kifejlesztésre, mely az algoritmus segítségével képes a köröm morfológiai vagy funkcionális elváltozásainak vizsgálata alapján a szervezet vitamin és/vagy ásványi anyag szintjének eltéréseire következtetni.
A MEDINER Kft. a 2020-1.1.2-PIACI-KFI-2021-00178 azonosító számú pályázat nyerteseként, a projektet a kiírás követelményeinek és saját vállalásainak megfelelően hajtja végre. A projekt kivitelezéséhez 40 %-os önerőt, azaz 169,23 millió forintot biztosított. A beruházás várható befejezési dátuma: 2023. szeptember 30.
A fejlesztés során igazolásra kerül, hogy a köröm morfológiai vagy funkcionális elváltozásainak hátterében kimutatható-e a szervezet ásványi anyag és/vagy vitamin ellátottságának eltérése. Cél, hogy a már meglévő, szabadalmi eljárás alatt álló mérési módszer, kiegészítve két 3D mérési módszerrel (mérési elv kidolgozása, mérőműszer kiegészítése, feldolgozási eljárás kutatása, fejlesztése) klinikailag validált, laboratóriumi evidencián alapuló képi vitamin és nyomelem köröm adatbázis jöjjön létre. Meghatározásra kerül a szervezet ásványi anyag és/vagy vitamin ellátottságának eltérése következtében kialakuló morfológiai vagy funkcionális körömelváltozások jellege. Az így létrehozott adatbázis segítségével különböző meglévő és saját gépi tanuló, diagnosztizáló eljárások kerülnek kidolgozásra. Továbbá kifejlesztésre kerül egy algoritmus, mely a köröm morfológiai vagy funkcionális elváltozásainak vizsgálata alapján képes a szervezet vitamin és/vagy ásványi anyag szint eltéréseire következtetni. A projektben szakmai megvalósítóként vesz részt a Pécsi Tudományegyetem.
A projektről további információ a www.mediner.hu oldalon érhető el.
A 2020-1.1.2-PIACI-KFI-2021-00178 számú projekt az Innovációs és Technológiai Minisztérium Nemzeti Kutatási Fejlesztési és Innovációs Alapból nyújtott támogatásával, a 2020-1.1.2-PIACI KFI pályázati program finanszírozásában valósul meg.